71 rocznica Powstania Warszawskiego

Gloria Victis, fotografia Fotica, reportaż obchody Powstania WarszawskiegoObchody 71 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Godzina W w Warszawie na cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

71 rocznica Powstania Warszawskiego

Jak co roku tłumy warszawiaków ale i duża ilość przyjezdnych z różnych innych miast i krajów, oddała hołd powstańcom. Ładna pogoda oraz weekendowy czas dopełniły podniosłą uroczystość obchodów jaką była 71 rocznica Powstania Warszawskiego a właściwie rocznica jego wybuchu. O 17:00 zawyły syreny a następnie minutą ciszy upamiętniono poległych. Była salwa honorowa, modlitwa i składanie wieńców. Oficjalnych delegacji było tylko kilka ale kwiatów, wieńców i wiązanek mnóstwo.

symboliczny grób "Zapory", obchody rocznicy Powstania Warszawskiego, fotografia FoticaPo głównych uroczystościach był czas na wizyty w innych częściach cmentarza w tym w kwaterze „Ł” Łączce. Przy symboliczny grobie majora Hieronima Dekutowskiego „Zapory” zgromadził się spory tłum. Po identyfikacji szczątków majora w 2013 roku miał się odbyć uroczysty pogrzeb jego doczesnych szczątków na cmentarzu Powązki Wojskowe. Pogrzeb planowano na koniec 2014 roku. Niestety do dzisiaj się to nie odbyło. Trumna z kośćmi spoczywa w chłodni.

Prezydent elekt Andrzej Duda w tym miejscu też złożył wieniec. Nie stronił od chcących uścisnąć mu dłoń obywateli.

71 rocznica Powstania Warszawskiego, fotografia Fotica, fotoreportażNa Powązkach Woskowych pojawiło się sporo znanych twarzy.

Powstańcy Warszawscy, Fotica fotografia, fotorelacjaByło też kwiaty dla powstańców, tych nielicznych, którzy jeszcze pozostali przy życiu.

Nie zabrakło czasu na opowieści wspomnienia i oglądanie starych zdjęć.

Warto przeczytać również ten artykuł.

Pozostałe zdjęcia 71 rocznica Powstania Warszawskiego do obejrzenia w galerii poniżej.